chapaevka-church

Незмінний задум

24,07,16 Богослужіння Церкви Христа Спасителя1 І, вийшовши звідти, Він приходить у землю Юдейську, на той бік Йордану. І знову зібралися юрби до Нього, і знов Він навчав їх, звичаєм Своїм.
2 І підійшли фарисеї й спитали, Його випробовуючи: Чи дозволено чоловікові дружину свою відпустити?
3 А Він відповів і сказав їм: Що Мойсей заповів вам?
4 Вони ж відказали: Мойсей заповів написати листа розводового, та й відпустити.
5 Ісус же промовив до них: То за ваше жорстокосердя він вам написав оцю заповідь.р
6 Бог же з початку творіння створив чоловіком і жінкою їх.
7 Покине тому чоловік свого батька та матір,
8 і стануть обоє вони одним тілом, тим то немає вже двох, але одне тіло.
9 Тож, що Бог спарував, людина нехай не розлучує!
10 А вдома про це учні знов запитали Його.
11 І Він їм відказав: Хто дружину відпустить свою, та й одружиться з іншою, той чинить перелюб із нею.
12 І коли дружина покине свого чоловіка, і вийде заміж за іншого, то чинить перелюб вона.
(Мар.10:1-12)


Служіння Господа на землі постійно супроводжувалося захватом людей від того, що Він робив, як Він поводився із ними й особливо із жіночою половиною людства, яка знаходилася у дуже пригніченому положенні, а Його промови вміщували надзвичайну силу й досконалу науку. Проте поруч із Ним завжди були й опоненти, що шукали зовсім іншого, - можливості публічно дискредитувати Його в очах широких мас, щоб легше було розправитися із Ним, бо не хотіли всіх тих змін на які Христос вказував людям. Тому вони(опоненти) ніколи не втрачали можливості задати провокаційні питання, щоб якось підловити Його. Так сталося і в районі, що звався Переєю, куди Господь прийшов на шляху Свого останнього слідування до Єрусалиму, щоб виконати покладену на Нього місію, - понести покарання за гріхи людей.

В даному випадку фарисеї задали запитання, що дуже будоражило суспільство того часу і яке навіть розділило його на 2 табори прихильників одного чи іншого. Одні були дуже ліберальними в питанні розлучення і посилалися на заповідь Мойсея, щодо цього, а інші все ж таки були досить консервативними і не допускали такої дії. Безумовно, що відповідь Господа повинна була б стати на стороні одних чи інших і таким чином протилежна сторона даного питання була б вороже налаштована на Ісуса. Але Господь завжди є правдивим та незмінним. Відповідь Спасителя звичайно ж була досконалою і ґрунтувалася виключно на Слові Божому. Навіть коли це не сподобалося учням (Мт.19:10), Він "не зм'якшив" Своєї відповіді, але чітко сказав, що Бог проти розлучень і лише перелюб може стати причиною його розриву. А заповідь Мойсея була дана лише, як останній засіб зупинитися і не робити цього неприйнятного кроку. Адже в цьому листі потрібно було б вказати причину "відпускання" дружини і коли б там не було причини перелюбу, то дії чоловіка вважалися б гріховними, щодо Бога і несправедливими відносно жінки.

"Жорстокосердя", через яке Мойсей дав цю заповідь, - означає, що людина стала нездатною сприймати істину з причини прагнення до гріха. Вона була просто "засліплена" хіттю до сексуальної розпусти і не хотіла змінюватися. Не бажання повертатися до поведінки початкового задуму Бога, є причиною всіх бід людини і трагедією її вічної душі. Тому Христос твердо вказав на незмінність Божого принципу, щодо вірності людини, яка починається із сім'ї і в підсумку закінчується правдивим відношенням до Творця.

10 Хто вірний в найменшому, і в великому вірний; і хто несправедливий в найменшому, і в великому несправедливий. (Лук.16:10)


  Поділись цією новиноюВсього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Фінансова підтримка

Якщо у вас є бажання підтримати церковне служіння, пишіть нам через форму контакти , вказавши в темі підтримка церкви.

Форма входу

Реєстрація

Календар

Наше опитування

Як вам новий дизайн нашого сайта
Всего ответов: 43

Друзі сайта


Статистика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0